Jedálensky stôl plní v rámci rodiny dôležitú úlohu. Je to miesto, kde sa schádza celá rodina a priatelia. Preto plní viacero funkcií. Nie je to len miesto na jedenie, ale aj na diskutovanie, hranie spoločenských hier, spoločný smiech ale i rozhodovanie o vážnych otázkach. Preto netreba podceňovať dôležitosť tohto nábytku, tvorí totiž jedno zo základných miest v domácnosti.

Dôležité pri výbere jedálenského stola je, pre koľkých ľudí je určený. Vždy je však lepšie kupovať čo najväčší, veď nikdy neviete, či sa vaša rodinka nerozšíri o nového človiečika. Tiež keď k vám príde návšteva, je dobré ju mať kde usadiť. Napríklad, keď ste štvorčlenná rodina, kúpte si stôl, za ktorý usadíte šesť ľudí. Ak máte málo miesta v kuchyni, môžete siahnuť po rozkladacích stoloch, ktoré zväčšíte, keď to bude nutné.

Ďalej si môžete vybrať stôl klasický štvorcový, prípadne obdĺžnikový, alebo okrúhly. Tento výber zostáva na vás samých, ide skôr o vaše osobné preferencie, ktorému typu dáte zelenú. Mnoho ľudí dáva prednosť okrúhlemu stolu, pri ktorom sa cítia lepšie. Hranatý stôl však môže ušetriť mnoho miesta.

Aby váš stôl vyzeral vždy dobre, treba sa o neho starať. Ak máte na ňom sklenenú dosku, tak verte, že ho budete umývať jedna radosť. V tomto prípade si treba dávať pozor aj pri deťoch. Ak sú veľmi pobláznené, aj takéto sklo môže skončiť polámané na zemi. Určite si zadovážte pekné prestieranie a môžete ho doladiť vázou s kvetmi, alebo košíkom ovocia. Ak máte masívny stôl, tiež nezabúdajte na jeho ochranu. Obrusy a prestieranie ho môžu ochrániť pred neželanými škrabancami alebo rozliatymi malinovkami.
Nech je váš jedálenský stôl vždy pripravený poslúžiť účelu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *