Dovolenkové obdobie klope na dvere a vy sa už neviete dočkať kedy príde rad aj na vás? Spontánnosť je síce vzrušujúca, ale niekedy nezaškodí si veci troška naplánovať, hlavne ak sú medzi dovolenkármi aj deti. Ak ste sa tento rok rozhodli cestovať na dovolenku autom aj s vašimi ratolesťami, máme pre vás niekoľko užitočných rád.

Dovolenka na Slovensku sa teší čoraz väčšej obľube. Vydať sa na dovolenku po Slovensku autom je ideálnym riešením. Auto vám zabezpečí isté pohodlie a samostatnosť, keďže sa nemusíte časovo prispôsobovať. V jeden deň môžete dokonca navštíviť viaceré miesta a objaviť aj nepoznané zákutia krásneho Slovenska.

Dlhšia cesta autom s deťmi – ako ju zvládnuť?

Dlhá cesta autom s deťmi je niekedy doslova skúškou trpezlivosti. Známa veta “Kedy tam už budeme?” privádza niekedy rodičov do šialenstva. Pri cestovaní autom si musia rodičia so sebou vziať hlavne veľkú dávku fantázie a trpezlivosti.

Dojčatá a batoľatá zvyčajne väčšiu časť cesty prespia, ale aj tak buďte pripravení. Nezabudnite so sebou vziať niekoľko hračiek, ktoré ich dokážu zabaviť na určitú dobu. Závesné hračky na autosedačku s pestrými farbami, zrkadielkami, hryzadlami upútajú pozornosť dieťatka a vy ich nebudete musieť hľadať pod sedadlom. Zvukové hračky radšej nechajte doma, lebo v malom uzavretom priestore sa aj milá pesnička prehrávaná dookola mení na neznesiteľný zvuk.

Staršie deti zabavíte rôznymi riekankami, spievaním ich obľúbených pesničiek alebo sledovaním okolia. Populárnou aktivitou je aj vyfarbovanie omaľovánok či kreslenie na magnetickú tabuľu. Jazdu autom si môžete tiež oživiť rozprávaním vlastných príbehov, ktoré zaručene získajú ich pozornosť. Ak vaši malí pasažieri trpia nevoľnosťami, nezabudnite im pred cestou dať vhodné lieky a počas cesty zabezpečiť dostatok pohodlia. Vyššie pohodlie deťom zabezpečíte ak im na cestu pribalíte cestovný vankúšik a na okná pripevníte slnečné clony alebo rolety.

Veľmi dôležité je robiť si pravidelné prestávky, počas ktorých deťom doprajete dostatok pohybu. Spestriť cestu si skúste napríklad piknikom na mieste, ktoré vás zaujme. Pribaľte si so sebou piknikovú deku, ktorú môžete kdekoľvek rozprestrieť. Chladiaci box je skvelou vychytávkou, ktorý aj v horúcich letných dňoch udrží potraviny a nápoje chladné. Nielenže si doprajete prestávku a občerstvíte sa, ale vaše deti budú mať z toho aj zážitok.

A čo s ubytovaním? Je len na vás, či si rezervujete ubytovanie z pohodlia domova alebo sa vydáte na dobrodružnú cestu a ubytovanie si budete vyberať podľa miesta, ktoré vás očarí. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, ubytovací portál Hauzi vám ponúka široké portfólio ubytovacích zariadení, v ktoromkoľvek kúte Slovenska.

Krásnu dovolenku prajeme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *