Výber manželskej postele - nepoľavujte zo svojich nárokov

Manželská posteľ je hlavnou dominantou vašej spálne. Nepoľavujte zo svojich nárokov a vyberte si takú, ktorá tu bude pre vás dlhé roky. Posteľ by nemala spĺňať len požiadavky dizajnérov, ale mala by ponúkať najmä dlhodobo praktické riešenia.

Postele delíme podľa typu použitej konštrukcie na klasické, rozkladacie, vyklápacie a poschodové postele. Nie každý typ postele slúži na dennodenný spánok. Niektoré využívame len príležitostne napr. pre príchod návštevy. Poschodové postele sú ideálne riešenie pre zariaďovanie detskej izby. Výber manželskej postele a následne výber vhodných matracov, nie je jednoduchá úloha. V prvom rade je dôležité, aby sme pouvažovali, z akého materiálu chceme mať posteľ vo svojej spálni. Na výber máme postele z masívu, drevené postele, čalúnené, či kovové postele. Každá z nich vyniká svojou jedinečnosťou a záleží od vkusu majiteľa, po akom type nakoniec siahne.

 

 vyber manzelskej postele top trendy v byvani mark champs Id2IIl1jOB0 unsplashFoto: Mark Champs

Postele z masívu si môžete vybrať najmä pre ich zdravotnú nezávadnosť. Masívne drevo nezadržiava žiadny prach. Sú ekologické a disponujú pevnou konštrukciou. Lacnejším variantom masívnych postelí sú postele z dreva. Masívne drevo sa nahrádza drevotrieskou. Postele z dreva však nemajú takú odolnosť voči vlhkosti ako postele z masívu. Najpredávanejším a veľmi obľúbeným typom postelí sú čalúnené postele. Najmä vďaka tomu, že na trhu je možné vybrať si z pomedzi širokej ponuky sortimentu. Ako čalúnený materiál sa používa najčastejšie látka, pravá koža, alebo lacnejší variant ekokoža. Konštrukcia takejto postele môže byť z dreva, ale aj z masívu. V závislosti od materiálu sa odvíja aj cena postele. Kovové postele predstavujú dizajn vo vintage, či industriálnom štýle. Zástancovia tohto štýlu si určite vyberú. Medzi výhody kovových postelí patria pevnosť, nosnosť, a tak isto aj vzdušnosť postele.

 

modern king size bedroom sets top trendy v byvani vyber manzelskej postele matraceFoto: Archiplastica

Ak sa rozhodnete pre ktorýkoľvek typ postele, myslite na to, že najdôležitejšie pre váš každodenný spánok je výber správneho matraca. Nenechajte sa oklamať skvelou cenou a nekupujte zbytočne postel spolu s matracom, o ktorom nič neviete. Každá posteľ, by mala byť navrhnutá tak, aby poskytla odvetranie matraca.

 

top trendy v byvani vyber manzelskej postele matrace iwood R5v8Xtc0ecg unsplashFoto: unsplash

Ako si správne vybrať matrac

Matrac by mal spĺňať isté podmienky, na to aby vám mohol poskytovať kvalitný spánok. Mal by byť o 15 cm dlhší ako je výška vašej postavy. Preto, ak meriate viac ako 195 cm, popremýšľajte o výrobe kvalitného matraca na mieru. Šírka matraca je väčšinou štandardná, a to 90 cm. Štandardný matrac pre manželskú posteľ je s rozmermi 200 cm x 180 cm. Postel by nemala byť príliš vysoká, ani príliš nízka. Ideálna výška postele je taká, z ktorej sa môžete pohodlne posadiť aj postaviť.

 

chastity cortijo R w5Q 4Mqm0 unsplash top trendy v byvani vyber manzelskej postele matracejpgFoto: Iqosa

Jeden spoločný alebo dva matrace? 

Spánok by mal byť nerušený. Je možné si zaobstarať takú posteľ, do ktorej sa budú dať vložiť dva oddelené rošty a matrace. Každý z vás bude mať vlastný matrac, ktorý mu vyhovuje ideálnou tvrdosťou a typom matracu. Ak sa zhodnete na tvrdosti a type matracu je pre vás ideálny jeden matrac.

 

 

Text: Petra Laclavíková

zdroj: www.toptrendy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *